4 Nya Grover stämskruvar
Postat: mån 05 mar 2007, 15:50
Helt nya Grover 2+2 alltså inte 4 i rad som på fender. Jag köpte fel så om någon har några 4-inline klöver skruvar så kan byte vara intressant!

Pris: 350:-

Pris: 350:-
Sveriges forum och mötesplats för basister
https://www.pratabas.se/
Jag måste hålla på att borra å ha mig då så det slipper jag gäran! Vill du ha dom så varsågodpeppe skrev:Har du verkligen kollat så dom inte går att vända? Det går i vissa fall!
Ifall inte så kanske jag köper dom!
Jo så kunda man ju görapeppe skrev:Borra vars? Det brukar räcka med att skruva lös drevet då faller ju själva grejen som man fäster strängen i lös, där sitter då en plåt samt plastbricka som håller själva "stämmskruven" på plats ta lös dom, vänd på "stämmskruven" å dit med övriga grejer precis som dom satt förut! Hepp! Brukar funka åtminstone på Shaller!
Ok! Jag förstår! Men till er som undrar så funkar dom till fender basar(på Fender P-halls är det inga problem)!peppe skrev:Förlåt men jag ser nu att själva axeln upp till vredet blir lite för kort för mig! Sorry