Gummiplektrum
Postat: mån 31 dec 2007, 13:33
Läste i bassplayer om nån form av gummiplektrum. Skulle låta lite mindre "plektrum" än vanliga. Kan ju vara intressant. Nån som har provat och har åsikter?
Jag tror jag har något sorts gummiplektrum, ett som jag snodde från musiken som luktar förjävligt. Spelar väl helt O.K. men inget ovanligt bra. Anslaget lät lite "tystare" med detta jämfört med mina andra plektrum.Svarte_Jack skrev:Läste i bassplayer om nån form av gummiplektrum. Skulle låta lite mindre "plektrum" än vanliga. Kan ju vara intressant. Nån som har provat och har åsikter?
´Svarte_Jack skrev:Hmmmm. Hmmmmm. Hmmmmm. *kliar stubben*
Frågan är väl vad fasiken man ska ha det till... Men nya landvinningar är ju oftast intressant.
smidigt när man suktar efter kebab på scenenGeddy_Lee skrev:Finns det köttplektrum?
Liten har ju bild på sitt pizzaplektrum i sin avatar.
När vi lirade i Falun brukade en kock från en närliggande restaurang komma dit och digga efter jobbet.albinriddlah skrev:smidigt när man suktar efter kebab på scenenGeddy_Lee skrev:Finns det köttplektrum?
Liten har ju bild på sitt pizzaplektrum i sin avatar.