Motörhead - Motörizer, släpps 1 september!

Prata om övriga saker som rör bas-världen
gäst

Inlägg av gäst »

Bästa låten: Hold the line
Användarvisningsbild
anli
VIP medlem
Inlägg: 10861
Blev medlem: tis 25 jul 2006, 12:40
Ort: Uppsala

Inlägg av anli »

Johannes skrev:Bästa låten: Hold the line
Skitbra.
Men grymt många schyssta låtar.
TECHNICIÄNS ÖF SPÅCE SHIP EÅRTH THIS IS YÖÜR CÄPTÅIN SPEÄKING YÖÜR ØÅPTÅIN IS DEA̋D
Användarvisningsbild
Foxbat
Medlem++
Inlägg: 3382
Blev medlem: ons 09 maj 2007, 21:49
Ort: Varberg

Inlägg av Foxbat »

richieroyale skrev:
Foxbat skrev:Du kan ha mycket rätt. Jag kände att det tillochmed var väldigt likt förra skivan. De gör en Sabaton!

Att ens jämföra Sabaton och Motörhead är en hädelse, fyy dig!
Har inte hunnit lyssna på Motörizer så mycket men än så länge så är den skön. Ja, det är "ännu" en Motörheadskiva men precis som att äta ostmackor på morgonen så vet man vad man får och man är väldigt nöjd över just detta :D
Förlåt om du inte förstod att jag skämtade om att "låna" från sig själv till nästa skiva. Det är Sabaton experter på. Är det bara jag som tycker att Kiss of Death och Motörizer är lika?
(C) Handicamp
Fender-OLP-HPD-Räserbajser
Användarvisningsbild
bt
Medlem+
Inlägg: 1283
Blev medlem: sön 06 jan 2008, 14:19
Ort: Falun, Dalarna

Inlägg av bt »

Har bara hört plattan en gång på en fest hittills. "English rose" är ju bara en helt fantastisk partylåt. De verkar ha använt samma studio & inställningar ända sen Inferno-plattan.
Fortfarande det bästa rock-metalbandet på plan.



bas
Skriv svar