Skaffade den här för att göra enkla trumprylar via EZ Drummer i Cubase, men nu har jag fått tag i ett digitalset så den behövs inte längre. Fyller sin funktion, perfekt för studentrummet tex!
Kostar 2265:- hos tysken, jag tänkte få en tusenlapp eller byta den mot nåt kul!
Har ingen adapter, men en vanlig ställbar funkar fint.
Jag har några pedaler jag inte använder. Om jag minns rätt så var det en Digitech compressor, en EQ-pedal och den tredje minns jag inte. Dessutom har jag en JV1080 som inte används. Kan något av det vara intressant?
Även jag har en drös pedaler: Hjärt-Muller, DS-1 med basmod, gammal Zoom 505 (obas), Behringer ultra octaver, DOD FX82 Bass compressor.
Annars vet jag inte...
Min Squier bandlösa spelar jag sällan på, men de brukar väl kosta lite mer än 1000 tror jag...(?)
Edit: En Alto stereo tube micpream kanske..? Ingen aning om värde...
Stolt sponsor av Fender, BaCH, Ibanez, Sigma, Fenix, Squier, Hohner, Yamaha, Vox, Casio, Korg, Peavey, Roland, Epiphone, Ovation och Orange. Samt okritisk traktör av ukulele, näsflöjt, kazoo och mungiga; tillika ägare av en albansk Çifteli.